(Pa)vasaris

Taigi, sutikome dar vienus naujus metus, išgyvenome sausio šalčius, ir jau pabandėm žiemą išvaryti iš kiemo, bet dar, matyt, ne iš spintų. O, tai tikrai nėra blogai. Kaip malonu vyniotis į ilgus ir spalvingus šalikus, vilktis jaukius ir šiltus paltukus. Galbūt kai kas norės pasiginčyt, bet žiema pats ypač geriausias metas aksesuarams ;)

Vasaris – mados, karnavalų, muzikos, filmų, meilės mėnuo. Ir valstybinė šventė. Ką jau bekalbėti. Mėnuo pretenduojantis tapti vienu mėgstamiausių metuose, artinančio prie ilgai laukto pavasario ir, nors ir trumpiausias, nestokojantis įvykių ir renginių….Knygų mugė Vilniuje – mus įkvėpė skaityti ir darkart skaityti….. Šv. Valentino diena priminė, kad esame sutverti meilei: meilei artimajam, meilei darbui, gimtajam kraštui. Kiek daug meilės rūšių ir formų!  Ir kaip tokią žmonijai reikalingą šventę galima uždrausti, ką ir padarė kai kurios šalys pasaulyje??!…Japonės Yayoi Kusama paroda Osle – taip būtina visų įmanomų spalvų terapija.

Igsi… komanda šį mėnesį patraukė visiškai priešingais keliais: vieni ieškoti saulės i spalvingąjį Maroką, kiti gi šiaurėn į baltąjį Svalbardą  ir taip arti Šiaurės ašigalio, kur baltuma, ramuma, mėlynas šaltis ir neįtikėtinas grožis, gamtos sukurtas ir tiek nedaug žmogaus paliestas, dar ilgai neišdils iš atminties. Taip ir norisi tapyti, fotografuoti, eiles rašyti, Facebook’e platinti ir girtis apie ”gaudytą” Aurora borealis ir baltasias meškas, lankytą ledyno urvą ir jo varveklius.

Tikrai, tai toks laikas metuose, kai netrūksta gamtiškos mistikos. Mistiški ir filmai, kuriuos žiūrime (vienas pavyzdžių ’Sala’ rusų rež. Pavil Lungin), ir knygos, kurias skaitome. Šis vasaris, deja, svarbių netekčių mėnuo. Praradome amerikiečių rašytoją Harper Lee ir italų mistiką rašytoją, kalbotyrininką ir filosofą Umberto Eco, kuris savo darbais apie semiotiką (mokslą, tiriantį ženklus) dar priminė ir pastudijuoti paskatino garsų lietuvių semiotą Algirdą Julien Greimą. Tiek šiam kartui.

Ramu, balta, trumpai šviesu vasarį Svalbarde

Ramu, balta, trumpai šviesu vasarį Svalbarde

Rusiška Norvegija

Rusiška Norvegija

Y. Kusama

Y. Kusama

Pin It
Written by: