BELGIJA – dideli talentai

Belgija galbūt negali pasigirti dydžiu, bet drąsiai galinti didžiuotis kalbų įvairove, pačia Europos sostine, dieviško skonio šokoladu, nepaprastai gabiais ir kūrybingais žmonėmis.
Jau neminint šimtmečiais garsių dailininkų Jan van Eyck, Peter Paul Rubens ir Anthony van Dyck, tikriausiai geriausiai žinomas siurrealistas René Magritte ir jo mįslingi veidai.

Nemažiau siurrealistinė ir avantgardinė belgų mada niekaip negali nesukrėsti, nesužavėti ar kaip kitaip nepalikti įspūdžio. Antwerp Six dizainerių karta: Walter Van Beirendonck, Dries Van Noten, Dirk Bikkembergs, Marina Yee, Dirk Van Saene, Ann Demeulemeester. Šie pagarsėję drąsiais spalvų, grafikos ir audinių pasirinkimais. Martin Margiela neatsilieka, o, greičiau, pirmauja ekscentrika ir originalumu. Labiausiai į klasiką linkęs Raf Simons, kuriantis Dior . Žemiškiausi Veronique Branquinho ir Cédric Charlier. Olivier Theyskens kažkas tarp dangaus ir žemės.

Pasak Cédric Charlier, “Belgija tokia maža, kad, jei tavy yra kažkas kūrybingo, tu iš tikrųjų kuri. Belgai neturi praeities, kaip prancūzai, turintys haute couture. Mes neturime kuo sekti, todėl atsitikti gali bet kas”. Tai mums kažką primena…tiesa?

Mažytė šalis su dideliais talentais muzikoje: Jacques Brel, Milow, Gotye, Stromae!

Ir kine. Pelnytai gavo 2013 LUX prizą už labiausiai įsimintiną dramą The Broken Circle Breakdown (rež. Felix van Groeningen). Iš ankščiau gerai žinomi kino režisieriai liūdni realistai broliai Luc and Jean-Pierre Dardenne ir jų darbai La Promesse (Pažadas) (1996), Rosetta (1999), Le Fils (Sūnus) (2002) ir L’Enfant (Vaikas) (2005)

Pin It
Written by: